Zaproszenie na Dożynki Gminne w Rogowie

11 sierpnia 2014 | admin4

Wójt Gminy Opatowiec, Rada Gminy Opatowiec, Starostowie Dożynek oraz Mieszkańcy Sołectwa Rogów zapraszają na Dożynki Gminne, które odbędą się 15 sierpnia 2013 roku w miejscowości Rogów. Starostami tegorocznych dożynek będą: Wioletta Leks i Andrzej Krypciak .

Pani Wioletta – mieszka we wsi Rogów. Wspólnie z mężem Mirosławem prowadzi na terenie gminy Opatowiec 30ha gospodarstwo rolne, specjalizujące się w uprawie zbóż, fasoli, cebuli oraz ziemniaków. Małżeństwo stawia na nowoczesność i rozwój. Mają trzynastoletniego syna Krystiana. Mimo natłoku zajęć Pani Wioletta znajduje czas dla rodziny oraz chętnie uczestniczy w wydarzeniach lokalnych, należy do Koła Gospodyń Wiejskich w Rogowie.

Pan Andrzej – mieszka we wsi Rzemienowice. Jest Radnym gminy Opatowiec, pełni II kadencję funkcję sołtysa wsi oraz jest członkiem miejscowego OSP. Prowadzi 19 ha gospodarstwo rolne na terenie Gminy Opatowiec i Bejsce. Specjalizuje się w hodowli bydła opasowego oraz trzody chlewnej. Pomimo że dużo czasu przeznacza na pracę w gospodarstwie rolnym w znacznym stopniu angażuje się w prace na rzecz lokalnej społeczności.

Informacja:

Tradycyjnie już na Dożynkach Gminnych odbędzie się konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy. Do konkursu można zgłosić po jednym wieńcu z każdego sołectwa. Zwycięski wieniec będzie reprezentował Gminę Opatowiec na Dożynkach Powiatowych, które odbęda się 31 sierpnia 2014 r. w Skalbmierzu.

plakat