Postęp prac związanych z termomodernizacją w Zespole Szkół w Opatowcu

10 września 2014 | admin4

Dobiegają końca prace związane z termomodernizacją budynków Zespołu Szkół w Opatowcu. Większość prac przewidzianych do realizacji została już wykonana. Wymieniono m.in. stolarkę okienną i drzwiową, wykonano ocieplenie budynków, zmodernizowano system centralnego ogrzewania, wykonano i pomalowano elewację zewnętrzną. Obecnie trwają drobne prace wykończeniowe i porządkowe.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma „Mateo” z Tarnowa. Termin zakończenia prac związanych z termomodernizacją Gminnego Ośrodka Sportu, Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Opatowcu oraz Szkoły Podstawowej w Krzczonowie planowany jest na dzień 30 września 2014 r. Zadanie objęte jest ponad 70% dofinansowaniem ze środków pozyskanych przez Wójta Gminy od Marszałka Województwa Świętokrzyskiego.

Zadanie zostanie rozszerzone o kolejne niezbędne prace, związane fatalnym stanem technicznym m.in. kominów, odgromienia oraz schodów wejściowych. Dodatkowe prace są niezbędne, służą bezpieczeństwu osób przebywających w szkole, a także mają wyraźny wpływ na estetykę i użyteczność budynków.

A tak przebiegały poszczególne etapy wartej ponad 1 mln. zł. inwestycji.