Turniej piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy

11 września 2014 | admin4

W niedzielne przedpołudnie 24 sierpnia o godzinie 10:00 odbyła się kolejna edycja Turnieju o Puchar Wójta Gminy, mimo iż pogoda nie rozpieszczała na boisku sportowym w Krzczonowie zgromadziło się wielu pasjonatów piłki nożnej i zdrowego stylu życia. Tegoroczny turniej odbywał się pod hasłem „Bliżej sportu – dalej od uzależnień”.

Do udziału w Turnieju zgłosiło się:
- 3 drużyny młodzików – Kocina, Szalone Aniołki Krzczonów oraz UKS „Nadwiślanka” z Opatowca.
- 6 drużyn seniorskich ( Team Krzczonów, Gladiator Krzczonów, K.S. Kocina, Kęsów, Kobiela oraz Oldboys Krzczonów)
Oficjalnego otwarcia Turnieju dokonali organizator Wójt Gminy – Sławomir Kowalczyk, Przewodniczący Rady Gminy – Michał Szczerba, Sołtys Krzczonowa, a zarazem Radny – Marian Gruszka oraz Radny Jarosław Kociński. Po oficjalnym powitaniu nastąpiły zapisy drużyn do turnieju w piłce nożnej oraz losowania spotkań. Drużyny ambitnie i z wielką determinacją, nie szczędząc sił i umiejętności rywalizowały ze sobą w grupach, w których każdy rozgrywał mecz z każdym. Niemniej najważniejsze były: dobra zabawa i duch sportowej rywalizacji o czym informowali sędziowie zawodów przed każdym rozgrywanym spotkaniem. Mieszkańcy nierzadko całymi rodzinami gromadzili się, aby śledzić zmagania sportowców i gorąco kibicować zawodnikom. Późnym popołudniem pogoda zepsuła się, popłynęły strugi deszczu. Turniej o Puchar Wójta został przełożony.

Druga część Turnieju odbyła się 10 września, w piękne popołudnie o godz. 16, znów gromadząc wielu widzów.Do finału zakwalifikowały się drużyny Kobieli i Kęsowa. Po regulaminowych 20 minutach był remis, rozegrano rzuty karne, w których lepszą okazała się drużyna z Kobieli, która odebrała puchar i dyplom z rąk organizatorów. Klasyfikacja końcowa Turnieju przedstawia się następująco:
Najlepsza w kategorii młodzików okazała się drużyna z Kociny, II miejsce zajął klub UKS Opatowiec, III miejsce przypadło w udziale drużynie Szalonych Aniołków z Krzczonowa. Królem strzelców w kategorii młodzików został Krzysztof Janiec z młodzieżowej drużyny Kocina.
W kategorii seniorów wyniki przedstawiały się następująco:
I miejsce: drużyna z Kobieli
II miejsce: drużyna z Kęsowa,
III miejsce: drużyna Gladiator Krzczonów
Najlepszym bramkarzem turnieju został Dominik Niedźwiedź, za najlepszego strzelca uznano Przemysława Włuska, a najlepszym zawodnikiem turnieju został Kamil Fetela, najlepszym sędzią turnieju został Andrzej Kułak.
Poza zmaganiami w turnieju piłkarskim mieliśmy również możliwość podziwiać zmagania najmłodszych uczestników turnieju dla których przygotowano szereg konkurencji pod okiem Pań Beaty Tkacz oraz Małgorzaty Woźniak w których najlepsi okazali się:

RZUT PIŁECZKĄ PALANTOWĄ
Dziewczynki starsze
1. Parada Sandra
2. Drobisz Weronika
3. Łudzik Patrycja

Chłopcy starsi
1. Kowalczyk Kacper
2. Zwierzchowski Eryk
3. Sendor Cyprian

RZUT PIŁECZKĄ PALANTOWĄ
Dziewczynki młodsze
1. Jach Magdalena
2. Warsawa Magdalena
3. Szluchcik Zuzanna

Chłopcy młodsi
1. Jagliński Kacper
2. Grzywna Kacper
3. Kociński Nikodem

SKOCZNOŚĆ
Dziewczynki starsze
1. Jaglińska Amelia
2. Paluch Julia
3. Kukulska Nikola

Chłopcy starsi
1. Leśniak Sebastian
2. Paluch Filip
3. Paluch Kacper

BIEG NA CZAS
Dziewczynki młodsze
1. Górak Julia
2. Leśniewska Kinga
3. Rytwińska Anita

Chłopcy młodsi
1. Witkowski Igor
2. Szybalski Maciej
3. Grzywna Jakub

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zawody w przeciąganiu liny w których najlepsi okazali się w kategorii żeńskiej drużyna ze Krzczonowa, w kategorii męskiej najlepsza została również drużyna ze Krzczonowa.
Jedną z atrakcji tegorocznej edycji turnieju był pokaz młócenia zbóż za pomocą cepa, w których tę już nie znaną wśród młodego pokolenia sztukę prezentowali Tomasz Paluch, Kazimierz Kuroń oraz Henryk Cieśla.
Dla najsilniejszych przewidziano kolejną z konkurencji, którą był pokaz strong man w przetaczaniu opony na czas, w tym wypadku najlepszymi okazali się Dawid Stokłosa, Paweł Jagielnik oraz Krzysztof Stokłosa.

Szczególną nagrodę za pracę społeczną na rzecz kultury fizycznej i sportu na terenie Gminy Opatowiec odebrali: Panie Małgorzata Woźniak i Beata Tkacz oraz Panowie: Jarosław Kociński i Marian Gruszka.

Wszyscy uczestnicy turnieju zostali nagrodzeni oraz uhonorowani pucharami, dyplomami, i licznymi nagrodami, których nie zabrakło dla nikogo. Widzowie oraz zawodnicy mieli możliwość skosztować grillowanych smakołyków a dla najmłodszych znalazły się również cukierki.

Na zakończenie turnieju Wójt Gminy wraz z sołtysem Krzczonowa – podziękowali wszystkim uczestnikom i osobom które czynnie zaangażowały się w organizację turnieju, podkreślając zalety zdrowego trybu życia i sportowy duch rywalizacji. Tegoroczny Turniej o Puchar Wójta wiązał się oddaniem do użytku nowego boiska sportowego, na którym z pewnością w przyszłym roku zostanie rozegrany kolejny turniej.