W Gminnej Instytucji Kultury każdy znajdzie coś dla siebie

6 listopada 2014 | admin4

Instytucja Kultury pn. Gminna Biblioteka Publiczna w Opatowcu, przygotowała szeroką ofertę zajęć dodatkowych, skierowanych do dzieci, młodzieży i osób dorosłych z terenu naszej gminy. Zorganizowano warsztaty tańca nowoczesnego, w których wzięło udział około 50 osób. W związku z tak dużym zainteresowaniem młodych ludzi z naszego terenu, taką właśnie formą spędzania wolnego czasu, czynione są starania, aby od grudnia warsztaty te odbywały się regularnie, dwa razy w miesiącu. Liczna grupa dzieci i młodzieży bierze udział w zajęciach wokalnych.

Zajęcia dla młodszej grupy zawierają elementy rytmiki, a starsze dzieci szlifują wokal grupowo lub indywidualnie. Dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach plastycznych. Większość wykonanych podczas warsztatów prac dzieci zabierają do domu, aby pochwalić się swoim najbliższym. Część prac można obejrzeć na małej wystawie w Gminnej Bibliotece Publicznej.
Duże postępy słychać podczas prób nowo powstałego zespołu, utworzonego z uczestników zajęć instrumentalnych prowadzonych przez Radosława Kornasia. Zespół zaprezentuje się podczas uroczystości obchodów Święta Niepodległości przygotowywanych przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół w Opatowcu oraz Instytucję Kultury. Uczniowie Zespołu Szkół pod opieką pedagogów: Anny Kaczmarczyk, Ewy Gajdy i Wiesława Tomala, przygotowują się do zaprezentowania montażu słowno – muzycznego pt. „A oto Polska właśnie”.

Zapraszamy Państwa w dniu 12 listopada 2014 r. na godzinę 11.45 do Domu Kultury w Opatowcu, na tę nieco inną formę obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Beata Adamczyk