Piątoklasiści z Opatowca najlepsi w Powiecie

7 listopada 2014 | informatyk

6 listopada 2014 r. reprezentacja klasy piątej Szkoły Podstawowej w Opatowcu brała udział w eliminacjach powiatowych VIII edycji Wojewódzkiego Konkursu „BEZPIECZEŃSTWO NA PIĄTKĘ”. Jak co roku uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpieczeństwa osobistego oraz pierwszej pomocy przedmedycznej. O wynikach konkursu decydowały również praktyczne umiejętności – jazda rowerem po torze przeszkód oraz udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Do ogólnej punktacji wliczana była także ocena pracy plastycznej na temat: „Myśl jak idziesz – Rok 2014 Rokiem Pieszego”, którą uczniowie klasy piątej wykonali w szkole pod opieką pani Barbary Niedzieli.

Drużyna w składzie: Julia Jachna, Oskar Jabłoński i Jakub Kłos świetnie poradziła sobie z trudnymi zadaniami teoretycznymi i praktycznymi, wykazując się nie tylko wiedzą, ale również umiejętnością współpracy i opanowania w trudnych chwilach.

Uczniowie z Opatowca zajęli pierwsze miejsce i zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego, gdzie (wraz z drużyną kibicującą, złożoną z koleżanek i kolegów ze szkoły), będą reprezentowali powiat kazimierski.

Opiekun: Mirosław Gajda.