100 lat Pani Stefanii Madej

8 grudnia 2014 | informatyk

Taka uroczystość nie zdarza się co dzień. W dniu 6 grudnia 2014 roku  swoje setne urodziny obchodziła mieszkanka Opatowca, emerytowana nauczycielka Pani Stefania Madej, z domu Temiro.

Wyjątkowy jubileusz Pani Stefania świętowała wśród najbliższej rodziny oraz przybyłych gości: Wójta Gminy Opatowiec Sławomira Kowalczyka, Zastępcy Kierownika USC Renaty Tomal, Dyrektor Zespołu Szkół w Opatowcu: Elżbiety Szczęsnej-Kusak i Grzegorza Kozioła, Prezesa Oddziału ZNP w Opatowcu Alicji Witkoś-Kłos. Wśród gości obecna była również Pani Maria Walocha-Grela, członek miejscowego Koła ZBoWiD, emerytowana nauczycielka i jednocześnie bliska znajoma Jubilatki.

Dostojna Jubilatka z uśmiechem przyjmowała życzenia i kwiaty. Z rąk Pana Wójta  otrzymała dyplom gratulacyjny oraz upominek. Pan Wójt przekazał  również  listy gratulacyjne od Prezes Rady Ministrów Ewy Kopacz oraz Wojewody Świętokrzyskiego Bożentyny Pałki-Koruby. Podczas spotkania nie zabrakło urodzinowego tortu, był również toast z życzeniami  na kolejne 100 lat.

Pani Stefania urodziła się 6 grudnia 1914 roku w Petersburgu, następnie w 1919 roku powróciła z rodzicami do Polski do Tarnowa, gdzie ukończyła Seminarium Nauczycielskie. W 1936 roku wyszła za mąż za nauczyciela i przeniosła się do Opatowca. Pracowała w szkołach w Przemykowie, Czarnocinie, Tuczępach, a od 1967 roku w Opatowcu. Pani Stefania oprócz wykonywania pracy nauczyciela brała czynny udział w życiu wsi. Organizowała kursy pisania i czytania, kursy kroju i szycia, gotowania, tańca, a w czasie wojny prowadziła z mężem tajne nauczanie. Podczas pacyfikacji Opatowca zginął ich sześcioletni syn.

Przez jedną kadencję była radną powiatową. Za działalność społeczną została odznaczona odznaką „Zasłużony działacz kultury”. Otrzymała złotą odznakę ZNP oraz order Polonia Restituta. Pani Stefania ma troje dzieci, trzech wnuków i dwoje prawnuków.

Z okazji tak pięknego jubileuszu Pani Stefanii – Dostojnej Jubilatce życzymy długich lat życia w zdrowiu, spokoju i otoczeniu bliskich, kochających osób.

Renata Tomal