Gminny Dzień Babci i Dziadka w Opatowcu

28 stycznia 2015 | admin3

W piątek 23 stycznia duża sala Domu Kultury w Opatowcu przepełniona była radością śpiewem i muzyką. Powód był oczywisty – Babcie i Dziadkowie, z okazji Swojego święta, mieli możliwość obejrzenia swoich wnuków podczas scenicznych występów. Po oficjalnym otwarciu i powitaniu gości przez Beatę Adamczyk – Dyrektora Instytucji Kultury, głos zabrał Wójt Gminy – Sławomir Kowalczyk. Złożył on wszystkim Babciom i Dziadkom życzenia wielu lat życia w zdrowiu i pogodzie ducha. Wspomniał o ważnej roli jaką zawsze w życiu dzieci odgrywali dziadkowie. Na koniec swojego krótkiego wystąpienia życzył wszystkim radosnego spędzenia tych wspólnych chwil.

Uroczystość rozpoczął występ Kółka Teatralnego działającego przy Zespole Szkół w Opatowcu,  prowadzonego przez Panią Katarzynę Szczerbę. Dzieci w niezwykle ciekawy i piękny sposób zaprezentowały Jasełka, a na zakończenie piosenkę dla swoich ukochanych Dziadków.

Kolejnym punktem programu był występ dzieci i młodzieży uczącej się w Szkole Muzycznej I Stopnia w Koszycach. Dzieci przyjechały do nas z rodzicami, nauczycielami oraz Panem Piotrem Skwarą- Dyrektorem Szkoły. Zaprezentowały się grając na różnych instrumentach, min.: skrzypcach, flecie, wiolonczeli, saksofonie i klarnecie. Dziadkowie z dumą podziwiali swoje zdolne pociechy.

W przerwach między występami młodych artystów życzenia do Babć i Dziadków skierowali: Elżbieta Szczęsna-Kusak – Dyrektor Zespołu Szkół w Opatowcu oraz nasi goście ze Szkoły Muzycznej w Koszycach. Instytucja Kultury poza bogatym programem artystycznym przygotowała dla dostojnych gości słodki poczęstunek.

Po występach instrumentalnych dzieci biorące udział w zajęciach wokalnych prowadzonych przez Wiesława Tomala w Instytucji Kultury zaśpiewały kilka piosenek. Młody wirtuoz saksofonu zagrał dla gości wesoły utwór.

Wiązankę utworów na keyboardzie zaprezentował uczestnik kółka instrumentalnego działającego przy Instytucji Kultury. Ostatnim punktem programu był występ zespołu „Żywioły” prowadzonego przez Radosława Kornasia. Uczestnicy wraz z zespołem na zakończenie zaśpiewali dla wszystkich Babć i Dziadków gromkie „Sto lat”.

Pozostaje mieć nadzieję, że wszystkie życzenia kierowane przez uczestników spotkania do Babć i Dziadków spełnią się, czego Im życzymy.

Beata Adamczyk