Gminny Dzień Kobiet – Krzczonów 2015

2 marca 2015 | informatyk

Tegoroczny, VIII Gminny Dzień Kobiet odbył się 01 marca 2015 r. w świetlicy wiejskiej w Krzczonowie. Patronat honorowy nad uroczystością objął Adam Jarubas – Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.

Organizatorami Święta Wszystkich Pań z terenu naszej gminy byli: Poseł do Parlamentu Europejskiego – Czesław Siekierski i Wójt Gminy Opatowiec – Sławomir Kowalczyk.

Tradycyjnie na Gminnym Dniu Kobiet zanotowano wysoką frekwencję -  przybyło blisko 250 Pań. Obecni byli także zaproszeni goście:  Mirosław Pawlak – Poseł na Sejm RP, Jan Nowak – Starosta Kazimierski, Tadeusz Śliwa – Ksiądz Proboszcz Parafii Sokolina, Jacek Piwowarski – I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji, Radni Rady Powiatu, Radni Rady Gminy, Sołtysi, Dyrektorzy, Kierownicy i Pracownicy instytucji gminy, powiatu oraz Przedstawiciele jednostek z terenu województwa świętokrzyskiego.

Nad przebiegiem uroczystości czuwała prowadząca Beata Adamczyk – Dyrektor Instytucji Kultury.

Z okazji Dnia Kobiet panowie złożyli wszystkim Paniom najserdeczniejsze  życzenia, wręczając każdej z nich symboliczną różę. Na scenie zaprezentowały swój program artystyczny dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Opatowcu, Szkoły Podstawowej w Krzczonowie oraz uczęszczające na zajęcia artystyczne organizowane przez Instytucję Kultury w Opatowcu.

Szczególne słowa uznania należą się grupie Pań z KGW Krzczonów, które wraz z sołtysem oraz wzorowo obsługującymi kelnerami – chłopcami z Krzczonowa, tworząc liczną grupę, wspaniale zaśpiewali ułożoną specjalnie na tą okoliczność piosenkę. Następnie dla wszystkich gości odbył się występ kabaretu. Po części artystycznej przyszedł czas na wspólną zabawę przy muzyce zespołu Top Secret.

Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Krzczonowa, w tym KGW Krzczonów, OSP Krzczonów, pracownikom instytucji gminy, młodzieży, dzieciom i wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie uroczystości, w jej obsługę oraz zapewnienie porządku i bezpieczeństwa.

Michał Szczerba