„Duża Sala” w Senisławicach jak nowa

22 marca 2015 | admin3

Remont dalszych pomieszczeń świetlicy wiejskiej w Senisławicach, to zadanie, za pośrednictwem którego Samorząd Gminy wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców.

Większość środków przeznaczonych na kompleksowy remont „Dużej Sali” w Senisławicach pochodziło ze środków własnych Gminy Opatowiec. Środki własne sołectwa, w tym pozyskane przez strażaków OSP, oraz własna praca w postaci wolontariatu stanowi istotny wkład własny mieszkańców w to zadanie.

Rozpoczęto od prac rozbiórkowych starej sceny i drewnianych podłóg. W to miejsce wykonano nową wylewkę, ułożono płytki podłogowe, a także powstał funkcjonalny podest. Wymieniono instalację elektryczną, zamontowano nowe lampy i kinkiety oświetleniowe i drzwi. Uzupełniono tynk, wykonano gładzie, pomalowano sufit i ściany oraz wykonano ozdobną lamperię z marmuritu.

Warto przypomnieć, że aktualnie przeprowadzony remont jest kolejnym  już w tym obiekcie. Wyremontowana sala będzie służyć mieszkańcom sołectwa Senisławice do organizacji szeregu spotkań i uroczystości integracyjnych.