IV miejsce w finale wojewódzkim szkół podstawowych Turnieju BRD

30 maja 2015 | admin

W dniach 20 i 21 maja 2015 roku w Sukowie odbył się XXXVIII Wojewódzki Finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej  w szczególności poprzez:

1. Popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

2. Kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu.

3. Popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pomocy przedmedycznej.

4. Popularyzowanie roweru, jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

W turnieju o miano najlepszej drużyny ze szkół podstawowych i gimnazjalnych regionu świętokrzyskiego rywalizowały drużyny wyłonione w etapach powiatowych. Naszą szkołę i powiat  reprezentowała drużyna przygotowywana przez panią Monikę Kościółek w składzie: Natalia Madej i Oliwia Madej z klasy czwartej oraz Maciej Cugowski i Patryk Matuszczyk  z klasy szóstej. Nasi uczniowie zdobyli drużynowo IV miejsce. Indywidualnie Patryk Matuszczyk  zajął II miejsce.

W  pierwszym dniu uczestnicy turnieju  musieli zmierzyć się z zadaniami teoretycznymi – test wiedzy i skrzyżowania, a także praktycznymi – jazda rowerem po torze sprawnościowym oraz po miasteczku ruchu drogowego. W drugim dniu turnieju uczniowie udzielali (w zaaranżowanych scenkach) pierwszej pomocy przedmedycznej osobie rannej.

Po ciężkich zmaganiach konkursowych na wszystkich uczestników czekała niespodzianka –wyjazd na basen do Nowin.