Rodzinny piknik w Kocinie

30 maja 2015 | admin

W niedzielne popołudnie 24 maja 2015r. w Kocinie na placu przy budynku OSP odbył się piknik rodzinny. Organizatorami imprezy było Koło Gospodyń Wiejskich z Kociny oraz Gminna Instytucja Kultury w Opatowcu. W organizację aktywnie włączył się Stanisław Golmento z Państwowej Inspekcji Pracy w Kielcach. Zgodnie z hasłem tegorocznego pikniku: „Bezpiecznie i zdrowo przed wakacjami” imprezie towarzyszyło wiele atrakcji tematycznie powiązanych z bezpieczeństwem i zdrowiem.

W pikniku udział wzięli zaproszeni goście: Krystian Jarubas – Radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Sławomir Kowalczyk – Wójt Gminy Opatowiec, Aleksandra Kowalska – Kierownik KRUS w Kazimierzy Wielkiej, Barbara Trzepatowska – KRUS w Kazimierzy Wielkiej, Marian Gruszka – Radny Powiatu Kazimierskiego, Karolina Leśniowska – z Powiatowego Zespołu Doradczego w Kazimierzy Wielkiej. Przybyli również  Radni Gminy Opatowiec, Sołtys i Rada Sołecka wsi Kocina, Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy, mieszkańcy Kociny oraz okolicznych miejscowości z dziećmi i wnukami.

Najmłodsi mieli dużo radości podczas prowadzonych przez Inspektora PIP – Stanisława Golmento quizów i zabaw. Dobrze się bawili i zostali obdarowani fajnymi upominkami. Były także słodkości przywiezione przez Pana Wójta i Radnego Powiatu. Między zabawami prezentowali się uczniowie zajęć instrumentalnych prowadzonych w Gminnej Instytucji Kultury przez Radosława Kornasia, który w dniu pikniku zadbał o właściwe nagłośnienie nie tylko swoich podopiecznych, ale wszystkich uczestników.  Występ rozpoczął Bartuś Nowak, który zaprezentował dwa utwory na keyboardzie.  Młodzieżowy zespół  „Żywioły” przedstawił kilka utworów z różnych gatunków muzycznych. Najmłodsi od razu wykorzystali wolną podłogę do wspólnej zabawy w rytm skocznych melodii. Bartek Dybała wprowadził biesiadną atmosferę akompaniując do znanych utworów śpiewanych przez uczestników pikniku.

Pomiędzy występami wręczano zaświadczenia ze zrealizowanych w Gminnej Instytucji Kultury w Opatowcu kursów i szkoleń. Otrzymali je uczestnicy kursu komputerowego dla osób 45+, szkolenia z zasad pierwszej pomocy przedmedycznej oraz szkolenia z zakresu zarządzania gospodarstwem rolnym.

Uczestnicy dobrze bawili się podczas występu Eweliny Bień, pięknie zaśpiewała ona kilka utworów, trochę opowiedziała o swojej charytatywnej działalności, za którą została wyróżniona tytułem Człowieka Roku 2014 w kategorii Pomoc Społeczna. Pani Ewelina mimo iż zmaga się z nieuleczalną chorobą jest niezwykle ciepłą i serdeczną osobą, przez co od razu zyskała sympatię widowni.  Poza występem promowała ona działalność Wioski Indiańskiej Bonanza znajdującej się w malowniczej miejscowości  Zielonka u podnóża Gór Świętokrzyskich. Mamy nadzieję, że kiedyś my zajrzymy do Pani Eweliny, a może to ona ponownie nas odwiedzi w niedługim czasie.

Na pikniku nie zabrakło ani pyszności, ani dobrej zabawy. Organizatorzy przedsięwzięcia zapewnili smakołyki z grilla, natomiast pyszne domowe wypieki, które można było skosztować podczas pikniku, przygotowane zostały przez Panie z KGW z terenu naszej gminy. Miłą niespodziankę sprawiły Panie z KGW z Opatowca, które zaśpiewały nieco przerobioną wersję piosenki „Płynie Wisła płynie”, „Świętokrzyskie jakie cudne”, a także hymn naszej gminy czyli piosenkę „Opatowiec” . A ponieważ atmosfera udzielała się wszystkim uczestnikom, to do śpiewu bez wahania dołączył Krystian Jarubas – Radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego i Sławomir Kowalczyk- Wójt Gminy Opatowiec.

Poza stoiskiem promującym Wioskę Indiańską uczestnicy pikniku mieli możliwość uzyskania różnego rodzaju informacji na stoiskach Gminnej Instytucji Kultury w Opatowcu, Państwowej Inspekcji Pracy i Placówki Terenowej KRUS w Kazimierzy Wielkiej.

Piknik był integracyjną, wielopokoleniową imprezą, która pokazała, że najmłodsi mogą się doskonale bawić z tymi trochę starszymi. Cieszy fakt, że do Kociny przybyli mieszkańcy z różnych stron naszej gminy.

Beata Adamczyk