Trwa realizacja projektu dot. remontów świetlic i prac przy szkole w Opatowcu

3 czerwca 2015 | admin5

W ramach realizowanego projektu p.n. „Remont i wyposażenie świetlic wiejskich, wyposażenie Domu Kultury, zagospodarowanie przestrzeni w gminie Opatowiec ” dofinansowanego z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 -2013 „Odnowa i rozwój wsi” rozpoczęły się szeroko zakrojone prace remontowe w Opatowcu, Kamiennej, Ksanach, Kocinie i Krzczonowie.

Jest to projekt, który był złożony w październiku 2014 roku. Na mocy umowy podpisanej przez Wójta Gminy – Sławomira Kowalczyka z Samorządem Województwa Świętokrzyskiego, po zakończonej procedurze gromadzenia dokumentacji projektowej i wyłonieniu wykonawców w drodze przetargu, przyszedł czas na realizację zadań.

W miejscowości Krzczonów modernizacja budynku świetlicy wiejskiej polega na wymianie pokrycia dachowego z obróbką blacharską, montażu okien PCV i dociepleniu ścian z wykonaniem elewacji. Prace remontowe przeprowadza Spółdzielnia Rzemieślnicza z Buska Zdroju. Koszt remontu to blisko 160 tysięcy złotych.

W Kamiennej wykonana zostanie nowa elewacja budynku przez Zakład Ogólnobudowlany Usługi & Handel Michała Koszki z Buska Zdroju. Wartość przeprowadzonych prac wynosi blisko 60 tysięcy złotych.

Również w Kocinie przebudowywany jest budynek świetlicy wiejskiej. Wymienione tam będą okna, drzwi wejściowe, powstanie instalacja odgromowa a przede wszystkim obiekt zyska nowy dach. Wykonawcą jest Spółdzielnia Rzemieślnicza z Buska Zdroju. Koszt remontu to blisko 90 tysięcy złotych.

Świetlica wiejska w Ksanach przechodzi także proces modernizacji. Polega on na wykonaniu niezbędnej obróbki blacharskiej, dociepleniu ścian, elewacji budynku, montażu okien i bramy garażowej. Wszystko to za blisko 80 tysięcy złotych a wykonawcą jest Zakład Usługowy JARBUD Ireneusza Jarosza ze Staszowa.

Na terenie Zespołu Szkół w Opatowcu powstają nowe miejsca postojowe w ramach części projektu polegającego na zagospodarowaniu przestrzeni publicznej. Prace budowlano – drogowe, których efektem będą utwardzone place z kostki brukowej o łącznej powierzchni blisko 350m2 wykonuje Spółdzielnia Rzemieślnicza z Buska Zdroju. Ten sam wykonawca w części wyposażenie Domu Kultury w Opatowcu zaopatrzy jednostkę w nowe elementy nagłośnienia, mikrofony, mixer, reflektory teatralne, telewizor 50” i instrumenty muzyczne. W sumie zadanie kosztować będzie ponad 130 tysięcy złotych.

Łączna wartość prac remontowych wraz z wykonaniem dokumentacji i nadzorem inwestorskim całej inwestycji to blisko 550 tysięcy zł.