Powiatowe zawody sportowo – pożarnicze

29 czerwca 2015 | admin

Dnia 28.06.2015 r. w Kazimierzy Wielkiej na stadionie klubu sportowego „SPARTA” odbyły się IX Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze jednostek OSP. Otwarcia imprezy dokonał Prezes Powiatowego Zarządu OSP – Jan Nowak. Współorganizatorem zawodów była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej z Komendantem st. kpt. Kazimierzem Zabłotnym na czele. Obecni byli zaproszeni goście, przedstawiciele władz samorządowych gmin z terenu powiatu kazimierskiego. Gminę Opatowiec reprezentował Wójt Gminy – Sławomir Kowalczyk.

W wyniku eliminacji gminnych przeprowadzanych w ostatnim czasie wyłoniono zwycięzców poszczególnych kategorii, którzy uprawnieni zostali do startu w zmaganiach na szczeblu powiatowym. Naszą gminę reprezentowały następujące jednostki:

OSP Charbinowice i OSP Krzczonów w kategorii męskich drużyn pożarniczych,

dwie drużyny OSP Krzczonów  w kategorii żeńskich i dziewczęcych drużyn pożarniczych,

OSP Kocina w kategorii chłopięcej młodzieżowej drużyny pożarniczej.

Rywalizowano w biegu sztafetowym na dystansie 7 x 50m z przeszkodami oraz w ćwiczeniu bojowym. Nad porządkiem i prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska z mł. bryg. Januszem Bułą – Zastępcą Komendanta KP PSP, jako sędzią głównym.

Wszystkie nasze drużyny zaprezentowały się wspaniale. Młodzi chłopcy z OSP Kocina znaleźli się na podium i zajęli III miejsce, również w męskiej rywalizacji na III miejscu uplasowali się druhowie OSP Krzczonów, a strażacy z Charbinowic zajęli wysokie VI miejsce.

Rewelacją zawodów okrzyknięto reprezentacje kobiet i dziewcząt z OSP Krzczonów, które wygrały swoje rywalizacje i zajęły I miejsca pokonując wszystkie rywalki i zostając tym samym Mistrzyniami powiatu kazimierskiego!

Wszyscy uczestnicy zostali wyróżnieni i nagrodzeni, otrzymali dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kazimierzy Wielkiej i Wójta Gminy Opatowiec.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej gminy na szczeblu powiatowym!