Dożynki Parafialne w Rogowie

18 sierpnia 2015 | admin

Tradycyjnie – jak co roku, dożynki parafialne w Rogowie odbyły się 15 sierpnia w uroczystość Matki Boskiej Zielnej. Organizatorami tegorocznego Święta Plonów byli strażacy z OSP Rogów oraz Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Rogowie. Gospodarzami – Sołtys wsi Rogów, Radny Gminy – Tomasz Nowak wraz z Przewodniczącą KGW Elżbietą Szablą. Dopisała piękna pogoda.

Obchody  rozpoczęła Msza Św. odprawiona przez ks. proboszcza Roberta Boreckiego, podczas której usłyszeliśmy podziękowania za tegoroczne plony, ciężką pracę rolników oraz prośbę o dalszą dla Nich opiekę.

Po nabożeństwie dożynkowy korowód przemaszerował na plac przy remizie OSP, gdzie odbyła się oficjalna część uroczystości. W tym roku prezentację bogactwa plonów zaprezentowali przedstawiciele miejscowości Rogów, Kęsów, Urzuty, Wyszogród. Na dożynkach obecny był  Wójt Gminy Opatowiec – Sławomir Kowalczyk, który skierował ciepłe słowa do rolników za trud pracy na roli, życząc jednocześnie, aby nigdy na polskich stołach nie zabrakło chleba.

Tegoroczne, kolejne, parafialne święto plonów było pięknym podtrzymaniem corocznej tradycji świętowania, skupiając przy tym okolicznych mieszkańców oraz przybyłych gości.

Uroczystość zakończyła zabawa taneczna.

Poniżej przedstawiamy Państwu zdjęcia autorstwa Pana Piotra Boksy z Rogowa.