Uroczyste obchody dnia Święta Niepodległości w gminie Opatowiec

12 listopada 2015 | admin2

Władze samorządowe, jednostki OSP z terenu gminy Opatowiec, poczty sztandarowe, zgromadzeni Mieszkańcy i Goście, wzięli udział w uroczystej  Mszy Świętej za Ojczyznę w kościele p.w. św. Jakuba w Opatowcu, którą odprawił proboszcz parafii – ks. Ireneusz Zych.

Następnie, w uroczystym przemarszu, uczestnicy udali się pod znajdujący się w parku zabytkowy krzyż, gdzie złożono kwiaty.

Oficjalna część uroczystości odbyła się pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, którą poprowadziła Dyrektor Zespołu Szkół w Opatowcu – Elżbieta Szczęsna-Kusak. Okolicznościowe przemówienie wygłosił Wójt Gminy Opatowiec – Sławomir Kowalczyk.

Następnie pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego władze samorządowe gminy oraz delegacje: Rady Powiatu, Zespołu Szkół w Opatowcu, uczniów Szkoły Podstawowej w Krzczonowie, Harcerzy, Związku Emerytów i Kombatantów, Sołectwa Opatowiec, Koła Gospodyń Wiejskich i Mieszkańców złożyły wiązanki kwiatów i zapaliły znicze.

Pani Leokadia Witkoś – mieszkanka Opatowca, jak co roku, dzieliła się wspomnieniami o wydarzeniach tamtych lat, przypomniała kilka zapomnianych już utworów i zachęcała do wspólnego, patriotycznego obchodzenia Święta Niepodległości.

Orkiestra Dęta z Kociny pod przewodnictwem Roberta Pluty odegrała uroczyście Hymn Państwowy wraz z wiązanką utworów patriotycznych. Uczniowie z Zespołu Szkół w Opatowcu zaprezentowali zgromadzonym okolicznościowy program artystyczny.

Uroczystości zakończyło wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.