19 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

7 stycznia 2011 | admin

Orkiestrowy zegar tyka głośno także na ziemi kazimierskiej. W niedzielę zagramy w Kazimierzy Wielkiej, Cudzynowicach, Cieszkowach i Skalbmierzu.

To już 19. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem zbieramy pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.
Największy rozmach orkiestrowe granie ma w stolicy powiatu. W Kazimierzy Wielkiej będzie kwestować w niedzielę 84 wolontariuszy.

ARMIA KWESTARZY

To uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu miasta i gminy, ale także wypróbowani przyjaciele Orkiestry Gorących Serc. W roli kwestarzy wystąpią też młodzi ludzie z Opatowca i Czyżowic, licealiści z Kazimierzy, uczniowie „ekonomika” w Odonowie.

Po raz ósmy z kolei sztab Wielkiej Orkiestry ma swoją siedzibę w Kazimierskim Ośrodku Kultury. Patronat honorowy nad 19. finałem objął burmistrz Waldemar Trzaska, funkcję szefa sztabu pełni Aleksander Zwolański.

– W Szkole Podstawowej numer 1 mieści się sztab finansowy WOŚP. Tam będą liczone pieniądze z kwesty. Będą również przygotowywane ciepłe posiłki i napoje dla wolontariuszy – informuje Dorota Pilarska z Kazimierskiego Ośrodka Kultury.

PRZEDSZKOLAKI SĄ SUPER!

Niedzielny „koncert z serduszkiem” rozpocznie się o godzinie 14, w sali widowiskowej Kazimierskiego Ośrodka Kultury. Jako pierwsze wystąpią kazimierskie przedszkolaki i… będzie to rekordowy pokaz. Na scenie obejrzymy ponad 100 maluchów! Dzieciaki, w wieku od 3 do 5 lat, podzielone na dwanaście kolorowych grup, zaprezentują program „Tęczowe nutki”. I jak co roku – to pewne – otrzymają najgorętsze brawa publiczności.

Potem obejrzymy występy zespołów szkolnych, zaś na finał zaprezentują się młodzi wykonawcy z Kazimierskiego Ośrodka Kultury. Znajdą się w tym programie pokazy grup tanecznych Iskierka, Stokrotki i Volt, spektakl grupy teatralnej Antrakt oraz występy artystów z kółka muzycznego.

Rzecz jasna nie zabraknie orkiestrowej licytacji. Pod młotek pójdą gadżety WOŚP: kubki, koszulki, kalendarze ścienny i kieszonkowy, książka „Przystanek Woodstock” (z blisko tysiącem zdjęć), płyta DVD Kobranocki. Trzy egzemplarze tomiku „Wiersze dla potomnych” podarował Zdzisław Kuliś, będzie pluszowy miś od Joanny Zwolańskiej, a także prace plastyczne z Warsztatów Terapii Zajęciowej.

CIESZKOWY Z REKORDEM

Najdłuższym orkiestrowym stażem w regionie kazimierskim może pochwalić się Skalbmierz, choć w tym roku nie będzie tam „koncertu z serduszkiem”. Wyruszy za to na kwestę dwudziestka wolontariuszy, uczniów Zespołu Placówek Oświatowych i Zespołu Szkół Zawodowych.

Po raz kolejny zagra z Wielką Orkiestrą Zespół Szkół Rolniczych w Cudzynowicach. A Gimnazjum w Cieszkowach, które w ubiegłym roku uzyskało drugi wynik w powiecie: ponad 7100 złotych, mierzy w kolejny rekord!

PROGRAM WYSTĘPÓW ARTYSTYCZNYCH

źródło: www.echodnia.eu
www.kazimierzawielka.pl