Wielkanoc pora radości

28 marca 2013 | informatyk

WIELKANOC PORA RADOŚCI

Pod takim hasłem w Szkole Podstawowej w Krzczonowie odbył się w środę 27 marca apel, który wprowadził wszystkich w świąteczną atmosferę, a został przygotowany pod kierunkiem  katechetki Anny Pudłowskiej przez uczniów klas „0”, II, V i VI. Na początku  Dyrektor przywitał wszystkich i zaprosił do obejrzenia i wysłuchania programu artystycznego.

Starsze uczennice przypomniały wszystkim, jakie znaczenie religijne ma dla chrześcijan Wielkanoc oraz opowiedziały o najważniejszych tradycjach Świąt Wielkanocnych. Młodsi uczniowie przygotowali wiersze, piosenki i życzenia. Oczywiście, jak co roku odbył się również konkurs świąteczny. Tym razem był to  KLASOWY KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZY STÓŁ WIELKANOCNY.

Jak zawsze wszyscy – uczniowie, nauczyciele i rodzice podeszli do zadania  z wielkim zaangażowaniem. Młodszym uczniom w wykonaniu pisanek pomagali rodzice, szczególnie mamy, starsi prześcigali się w coraz to nowych pomysłach, żeby było najładniej i najbardziej oryginalnie. Efekty pracy można było zobaczyć na apelu – przepiękne stoły świąteczne, a każdy zupełnie inny.

Uczniowie i wychowawcy wykazali się niezwykłą pomysłowością oraz wyczuciem smaku i stylu nie zapominając o najważniejszych symbolach i tradycjach świątecznych. Nic dziwnego, że jury w składzie:  Dyrektor Tomasz Paluch,  Beata Tkacz i  Justyna Krupa miało nie lada problem, który wskazać jako ten najpiękniejszy. Ostatecznie po podliczeniu punktów  Dyrektor ogłosił werdykt. I miejsce zajęła klasa szósta, zdobywcami II miejsca zostali uczniowie klasy piątej, zaś III lokata przypadła klasie trzeciej. Stoły pozostałych klas zostały wyróżnione. Każda klasa otrzymała gratulacje i upominki.

Na zakończenie apelu  Dyrektor złożył wszystkim świąteczne życzenia zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych oraz radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół oraz wesołego „Alleluja”.