Sukcesy artystyczne gimnazjalistek z Opatowca

27 czerwca 2013 | hubert

W dniu 10 czerwca 2013 r. w Czyżowicach odbył się I Przegląd Piosenki Angielskiej Szkół Gimnazjalnych. Gimnazjum w Opatowcu reprezentowały trzy uczennice: Klaudia Kozioł, Natalia Kurzyńska i Karolina Biesaga. II miejsce zajęła Klaudia Kozioł, wykonując piosenkę Whitney Houston pt.” I have nothing”.

Uczennice Gimnazjum wzięły również udział w II Przeglądzie Dorobku Artystycznego Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych, który odbył się 21 czerwca w Cudzynowicach. W kategorii „muzyka” Klaudia Kozioł otrzymała wyróżnienie, a Natalia Kurzyńska została laureatką konkursu, zajmując I miejsce. Zwyciężyła piosenką pt. „Jaskółka” z repertuaru Stana Borysa. Jury i publiczność było pod ogromnym wrażeniem ich umiejętności wokalnych. W ubiegłym roku laureatką I Przeglądu była Natalia Cabaj.
Uczennice do występu przygotował Wiesław Tomal.

W Przeglądzie Dorobku Artystycznego Szkół po raz drugi zaprezentowała również swój talent recytatorski Karolina Biesaga. W ubiegłym roku otrzymała wyróżnienie za wykonanie wierszy Wisławy Szymborskiej, w tym roku zdobyła I miejsce, recytując utwory Juliana Tuwima.

(opiekun – Ewa Gajda)