Gimnazjalistka z Opatowca laureatką XI Przeglądu Twórczości Jacka Kaczmarskiego

21 grudnia 2014 | informatyk

W sobotę 13 grudnia, w 33. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego, w Kazimierskim Ośrodku Kultury odbył się koncert laureatów XI Przeglądu Twórczości Jacka Kaczmarskiego – poety, kompozytora, pieśniarza i legendarnego barda „Solidarności”.

Uczestnikami konkursu byli uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z powiatu kazimierskiego i buskiego, którzy zaprezentowali swoje talenty recytatorskie i wokalne.

Miło nam poinformować, iż wśród laureatów  konkursu recytatorskiego znalazła się uczennica Gimnazjum w Opatowcu, Gabriela Leśniak, która zajęła III miejsce.  Gabrysia, pod opieką p. Ewy Gajdy, przygotowała dwa utwory Jacka Kaczmarskiego – „Artyści” oraz „A my nie chcemy uciekać stąd”. Ten pierwszy zaprezentowała podczas koncertu laureatów.

Imprezę zorganizował Kazimierski Ośrodek Kultury w partnerstwie z Międzyzakładową Organizacją Związkową NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Kazimierzy Wielkiej.  Patronat honorowy nad przeglądem objęli: Adam Bodzioch, Burmistrz Miasta i Gminy Kazimierza Wielka, Jan Nowak, Starosta Kazimierski i Region Świętokrzyski NSZZ „Solidarność” w Kielcach.

Kazimierski Przegląd Twórczości Jacka Kaczmarskiego jest najstarszą tego rodzaju imprezą w regionie świętokrzyskim ( pierwsza odbyła się 12 grudnia 2004 roku).

Więcej informacji i galeria zdjęć