Lato już za nami

30 września 2015 | admin

W niedzielne popołudnie 27 września w Domu Kultury w Opatowcu odbyło się „Pożegnanie lata z Gminną Biblioteką Publiczną”. Atrakcji nie brakowało. Imprezę rozpoczął występ młodzieżowego zespołu „Żywioły”. Po czym młodsi uczestnicy, a następnie ci nieco starsi mieli możliwość potrenowania podstawowych kroków salsy i kilku innych równie egzotycznych tańców. Instruktorka tańca pani Danuta Kasza z „Centrum Edukacji Wiedza i Pasja” poprzez tę pokazową lekcję propagowała zajęcia taneczne, które mogą być realizowane w naszym Domu Kultury.

Była to jednak tylko mała rozgrzewka przed ćwiczeniami pomagającymi wzmocnić kręgosłup, które poprowadziła Pani Ewa Kwiatkowska z firmy „FIT-SPORT”. Również te zajęcia, przeznaczone głównie do osób dorosłych (zwłaszcza dla seniorów), stanowią część oferty kierowanej do naszych mieszkańców. Z całą ofertą można się zapoznać na stronie internetowej Gminnej Instytucji Kultury. Można także zasięgnąć informacji w Gminnej Bibliotece Publicznej w Opatowcu, do czego serdecznie zachęcamy.

Uczestnicy imprezy pod okiem Anny Stoksik-Markuszewskiej robili ciekawe zakładki do książek na stoisku warsztatowym. Zakładki zapewne wielokrotnie wykorzystają czytając propozycje książkowe dostępne w GBP w Opatowcu, zaprezentowane podczas spotkania.

Beata Adamczyk