I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym dla Szkoły Podstawowej w Krzczonowie

26 listopada 2015 | admin

20 listopada 2015 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się finał V edycji konkursu plastycznego „Eko – ludek – sławny człowiek”, którego hasłem przewodnim było: „Uczymy się z eko-ludkiem wtórnego wykorzystania odpadów”. Tworzone prace wykonane były przy użyciu odpadów, które nadawały się do powtórnego użycia, takich jak : papier, kartony, butelki typu PET, tworzywa sztuczne, folie, nakrętki z napojów.

Organizatorem konkursu był Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych a współorganizatorami:Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach oraz Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach.

Uczestnikami konkursu były dzieci z przedszkoli oraz placówek oświatowych z  województwa świętokrzyskiego w wieku 5-6 lat.

Uczniowie klasy „0″Szkoły Podstawowej w Krzczonowie w kategorii  5-cio latki pod opieką pani Magdaleny Trojan, wykonali zwycięską pracę przestrzenną „Robert Lewandowski”, zdobywając I miejsce.  Otrzymali dyplom, oraz liczne nagrody.  To już drugie z rzędu zwycięstwo uczniów z Krzczonowa – w ubiegłym roku zajęli również pierwsze miejsce wykonując pracę o tematyce  postać z bajki :” Tomek i przyjaciele”.

Życzymy dzieciom kolejnych sukcesów, oraz następnych ciekawych i oryginalnych  pomysłów.

 

Lucyna Tułak