Wizyta Świętego Mikołaja w Domu Kultury

15 grudnia 2015 | admin

Jak co roku Święty Mikołaj odwiedził Dom Kultury w Opatowcu. Na spotkanie z Nim przybyły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Opatowcu oraz Szkoły Podstawowej w Krzczonowie. Zanim jednak odbyło się to wyczekiwane przez wszystkich spotkanie, z tym jakże miłym  gościem, dzieci miały możliwość wzięcia udziału w integracyjno-animacyjnych zabawach prowadzonych przez Radosława Kornasia. Podczas zabawy dzieci nauczyły się piosenki, którą wspólnie powitały Świętego Mikołaja, kilku świątecznych układów choreograficznych, a także przypomniały sobie znane kolędy.

W zabawie z dziećmi uczestniczyły sympatyczne Śnieżynki. Wspólne kolędowanie i integracyjno-animacyjne zabawy, w których uczestniczyli najmłodsi sprawiło, że zapanowała miła i wesoła świąteczna atmosfera. Dobrą wiadomość o zbliżającym się Świętym Mikołaju przekazał najmłodszym Wójt Gminy Opatowiec – Sławomir Kowalczyk. Powiedział, że był pewien, iż Święty Mikołaj dotrze do naszej gminy, bo przecież grzecznych dzieci w niej nie brakuje. Święty Mikołaj pięknie powitany przez dzieci  obdarował wszystkich prezentami. Mikołaj został pożegnany równie ciepło jak został przyjęty i udał się w dalszą drogę.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowane były w organizację uroczystości w tym, jak co rok,  Janowi Charzewskiemu i Jerzemu Srodze.

Beata Adamczyk